VMB Newsletter #2

Witajcie,

Czas dyskusji w sprawie ustalenia typu VMB (symulacja lub gra) dobiega końca. Możesz zapoznać się z nią na stronie: http://vmb.skyfigure.com/node/137.
Po 15 września będzie możliwość oddania głosu w ankiecie, o czym poinformujemy.

Kolejnym zadaniem do realizacji, po ustaleniu typu VMB, będzie spisanie dokumentu wizji zawierającego podstawowe dane dotyczące ogólnej wizji VMB (http://vmb.skyfigure.com/node/131). Na jego podstawie będziemy mogli rozpocząć tworzenie technicznej specyfikacji aplikacji VMB.

Do rozpoczęcia programowania aplikacji VMB musimy jeszcze trochę poczekać, ponieważ wcześniej należy ustalić kilka ogólnych kwestii, niemniej jednak informacja o projekcie trafiła już do polskich społeczności Drupal (systemu w którym będzie tworzone VMB).

Miesiąc temu informowaliśmy o lądowaniu łazika Curiosity na powierzchni Marsa. Przez ten czas robot wykonał pomyślnie liczne testy, jak jazda po marsjańskiej powierzchni, przesłałanie niezwykłych pejzaży Marsa, czy użycie swojego potężnego lasera na kamieniu, powodując odparowanie jego fragmentu. Mgiełkę, która powstaje po strzale łazik obserwuje przez specjalny teleskop. Łazik zadomowił się na Marsie na dobre i jest gotowy do poważnych zadań naukowych. Zobacz wizualizację lądowanie Curiosity na Marsie oraz jego działania na powierzchni: www.youtube.com/watch?v=P4boyXQuUIw