3. Uczestnik VMB

Page status: 
Incomplete

Kim jest uczestnik, czy jest jakąś określoną postacią z imienia i nazwiska czy może po prostu bezosobowym zarządcą jak w grach typu OGame.

Comments

Jako że projektujemy symulator, to użytkownik jako zarządca ma sens. Jednak nie jeden użytkownik będzie zarządzać całą bazą, ale kilku członków załogi. To jest ciekawe, bo zazwyczaj w grach symulacyjnych jest się globalnym zarządcą, a w przypadku VMB zarządzanie jest podzielone. Osobowość uczestnika ma w tym przypadku znaczenie.

Ponieważ VMB ma być wieloosobowym symulatorem, to do przemyślenia jest zasada działania podziału obowiązków między członkami załogi.

Uczestnik - "zarządca wszystkiego" pozwala nauczyć się obsługi bazy i symulatora. W tym trybie uczestnik byłby sam, ewentualnie z innymi postaciami symulowanymi przez komputer. Chodzi o to, by początkujący nie przeszkadzali zaawansowanym: nikt nie chciałby nowicjusza, który nie wie gdzie klikać by grać.

Mateusz Józefowicz:
źródło: http://vmb.skyfigure.com/comment/16#comment-16

Każdy gracz ma swojego awatara, jest 1 członkiem 8-osobowej załogi. 1 pokój gry to jedna baza: max 8 graczy + admin (czyli centrum sterowania na Ziemi).